Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč tančit?

12. 2. 2009

Orientální břišní tance léčí tělo i duši, tedy pomáhají fyzicky i psychicky. Působí pozitivně na zdraví i krásu. Odedávna byly ženy léčitelkami. V dnešní době je to orientální tanec, který jim znovu nabízí a vrací jejich původní léčivou sílu.

 

Orientální břišní tanec je v Německu a v USA doporučován ženskými lékaři, ortopedy a psychology jako výjimečná terapeutická metoda pro specificky ženské fyzické i psychické potíže.

Je to i zdravý způsob jak tělo posílit a problémům předcházet. Slouží jako rehabilitace a při správném provádění přináší záhy úlevu.  

Pomáhá formování těla, hubnutí břicha
a posilování břicha

Protože je ženské tělo specifické, potřebuje i specifické zacházení a specifický pohyb. Tyto podmínky splňuje orientální tanec, který ...

 

Šetří klouby
a nepřtěžuje svaly

Jelikož je orintální tanec zaměřen na ladné koordinované pohyby, které jsou velmi pečlivě cílené, šetří klouby celého těla, odpadá svalové napětí i křeče. Zároveň se postupně zlepšuje pohyblivost kloubů, čehož je využíváno při rehabilitaci po úrazech. Oproti většině sportů jsou pohyby břišního tance mírné bez poskoků.
 

 

Léčí bolesti zad
a krční páteře

Bolesti zad a krční páteře bývají označovány jako naše civilizační choroba daná životním stylem. Svou ...

 

Zlepšuje držení těla

Jakmile se posílí zádové svalstvo, začíná se zlepšovat i držení těla. Správně prováděné pohyby orientálního břišního tance posilují páteř a podporují hrdé, vzpřímené držení těla.

Zlepšení postavení těla je pro orientální tanec klíčové, protože prvky se při špatném držení těla provádět nedají. Tanečnice by si také mohla velmi ublížit. Nehledě na fakt, že žena stojící rovně je mnohem krásnější. Takové uvědomění následně vede ke stálé kontrole i v běžném životě.  

 

Stimuluje trávicí soustavu

Pohyb břišního tance zaměřený na oblast břicha mimo jiné také stimuluje činnost žaludku a střev. Díky stimulaci vnitřních orgánů se upravuje často problematické zažívání.